Смарт джаджите са навсякъде около нас независимо дали сме в офиса, разпускаме в домовете си или сме навън в движение. В случая не става въпрос само за любимите ни смартфони, а за устройства като системи за видео наблюдение, термостати и др. На практик всеки хардуер свързан към интернет е източник на Wi-Fi сигнали, което важи с пълна сила за интелигентните домове. Това крие редица рискове за сигурността на потребителите, които са по-уязвими срещу все по-опасните хакерски атаки.
Изследване на University of Chicago показва, че е доста лесно външни лица да използват технологията, за да ни шпионират. Още по-неприятното е, че хакерите се нуждаят от евтино оборудване, което позволява да превърнат безжичните сигнали в детектори за движение. По този начин биха могли да наблюдават от разстояние активността на хората в дадена сграда без знанието им. Единственото, което им трябва е да се сдобият с Wi-Fi приемник, които се продават масово в търговските мрежи, съобщавa TechXplore.
Наличието на подобен приемник предоставя опция за анализ на сигнала от Wi-Fi мрежата и свързаните към тях устройства. Това е достатъчно да разберат дали има хора в различните помещения. Експертите предупреждават да сте много внимателни, тъй като подобни атаки могат да се извършат на изключително ниска цена. В повечето случаи е невъзможно дори да разберете, че сте обект на подобни действия за следене от външни хора. Покупката на Wi-Fi приемник от този тип струва от порядъка на $20-$25.
Още от Digital: 5 начина да подобрим Wi-Fi сигнала вкъщи
30 резултата за wi fi мрежи
Интернет вече се превърна в неизменна част от ежедневието ни, дори ако пътуваме до непозната дестинация в другия край на света. Публичните Wi-Fi мрежи са подходящо решение, когато искаме да открием информация, да споделям снимка в социалните мрежи или да убием време, докато чакаме полета. Много малко потребители, обаче се замислят, че използването на безплатни и непознати мрежи може да се превърне в сериозен риск за поверителните ни данни.
Именно това е заключението на експерти от BullGuard, които откриват, че четири от пет Wi-Fi мрежи са опасни за потребителите. Конкретната цифра от тествате публични мрежи е 79%, което е доста тревожно. От компанията твърдят, че хакерите започват да обръщат все по-голямо внимание към методите за извличане на личните ни данни от безплатните Wi-Fi мрежи. От една страна в тях се логват огромен брой хора, а от друга почти никой от тях не проверява дали мрежата е легитимна.
Почти 90% от участниците в изследването признават, че предпочитат удобството пред сигурността, съобщава TechRadar. Според данните 63% от анкетираните са настроили смартфоните автоматично да се свързват към мрежите с най-добър сигнал. Основните критерии на избор са колко е бърза връзката, дали Wi-Fi мрежата е с име, което звучи легитимно и дали е безплатна. Проблемът е, че 27% от хората използват кредитни карти, а 31% правят онлайн банкиране в Wi-Fi мрежи.
Още от Digital: Седем начина за подобрим скоростта на Wi-Fi мрежата
Ако сте потребител, който често използва различни мобилни устройства вероятно сте изпитвали трудности при влизането в познатите Wi-Fi мрежи. В случай, че имате нов смартфон няма да се логнете автоматично към рутера на приятел или любимото ви заведение. Това налага сами да въвеждате отново паролите за локалния Wi-Fi, което може да се стори досадно на доста хора. От друга страна вашите познати вероятно вече им е омръзнало постоянно да ви повтарят паролата за да домашната мрежа.
Добрата новина е, че има как лесно да се справите с този проблем без да притеснявате домакините си и да възстановите отново кодовете за достъп до всички безжични мрежи, които сте използвали. Едно от най-бързите решения е да инсталирате специализирано приложение на смартфона, което да свърши цялата работа вместо вас. От Lifechaker ни информират, че оптималният вариант е да прибегнете до услугите на Wi-Fi Key Recovery приложението, което е достъпно за безплатно изтегляне от Google Play.
Необходимо е също така да дадете на приложението "Superuser" достъп до устройството ви, както и да го рутнете. След като го направите ще може да се възползвате от пълния потенциал на Wi-Fi Key Recovery и да забравите за проблема с Wi-Fi паролите. Все пак, ако идеята не ви харесва винаги можете да откриете мобилни приложения на други разработчици в Google Play, които функционират по същия начин. Така вече няма да е нужно да се притеснявате за незаписаните пароли.
Oще от Digital: Как да откриваме безплатни Wi-Fi мрежи, без значение къде се намираме по света
Концепцията да се изпратят сателити в Космоса, за да се доставя високоскоростен интернет до всяка точка на планетата не е никак нова. Технологични гиганти като Google, Facebook и SpaceX от години проявяват голям интерес към тази възможност. Инженерите на китайския стартъп LinkSure Network имат амбициозни планове да изградят собствена мрежа, която наброява 272 сателита и така да изпревари всички останали компании. Ако всичко върви по план иновативната система трябва да оперира на пълни обороти преди 2026г., съобщава TimesOfIndia.
Тук е момента да отбележим, че LinkSure Network oпределят себе си като "глобалната интернет компания, която специализира в разработването на безплатен интернет и предоставянето на услуги за навигация". Основната цел на LinkSure Network е мрежата им от сателити да покрие цялата територия на Земята и така да им позволи да осигурят Wi-Fi достъп до всички потребители. Компанията вече разполага с работещи прототипи, като изстрелването на първия сателит ще стане през 2019г., но година по-късно мрежата ще обхваща над 10 съоръжения.
Първоначалната инвестиция в този проект ще бъде в размер на $431 млн. и идеята е да се даде приоритет на регионите, в които няма да достатъчно добро покритие от мобилните оператори. Малко известен факт е, че въпреки еволюцията на технологията все още има повече от 3.5 млрд. души на планетата, които нямат достъп до интернет. Изграждането на мрежа от сателити в орбитата около Земята е само едно от възможните решения, които ще им позволи да имат безплатен достъп до Wi-Fi мрежи, независимо къде се намират.
Още от Digital: SpaceX ще доставя сателитен интернет от 2024г.
Teхнологията Wi-Fi е неизменна част от ежедневието и позволява на умните ни джаджи да се свързват и комуникират помежду си, а също и да се логват в интернет. Малко известен факт е, че протокола за сигурност, който използваме днес не е ъпдейтван повече от десетилетие. Официалната премиера на WPA2 бе през далечната 2004г. и дори сега има ключово значение за сигурността на устройствата ни, когато използваме Wi-Fi мрежи. Oрганизацията Wi-Fi Alliance вече започна да сертифицира продукти с наследника на този протокол, информира TheVerge
Едва ли е изненада, че актуализирания стандарт се казва WPA3 и предлага редица допълнения в сферата на сигурността. Новият протокол ще затрудни значително опитите на хакерите да разпознаят паролите ни, като налучкват постоянно възможните комбинации. WPA3 въвежда още едно ниво на сигурност, което трябва да преодолеят, за да откраднат личната ни информация, дори ако разберат каква е паролата на съответния профил. Функцията Forward Secrecy например е създадена да предотврати варианта стари данни да бъдат хакнати на по-късен етап.
Пълното навлизане на WPA3 в индустрията е процес, който ще отнеме месеци. Имайте предвид също, че трябва да си купите нови рутери и оборудване, които са съвместими с този стандарт. Все пак устройствата с WPA3 ще има как да се свързват с тези, които поддържат WPA2. Този фактор ще допринесе за навлизането на новия протокол. Много е вероятно да станем свидетели на навлизането на повече продукти на водещите производители с поддръжка за WPA3 през следващата календарна година.
Oще от Digital: Пет лесни неща да защитите Wi-Fi мрежата си
Google вече стартираха разработката на Android 9.0, но това не значи, че не работят постоянно, за да подобряват работата на последната версия на платформата. Някои собственици на смартфони започнаха да получават ъпдейти към Android 8.1 и информираха за наличието на много полезна нова функция. Благодарение на нея ще можем да разбираме колко бърза е дадена Wi-Fi мрежа още преди да сме се свързали към нея, информира TheVerge.
По този начин максимално бързо ще може да преценим дали си заслужава да използваме съответната безжична връзка. Google са добавили нова секция в Wi-Fi Settings менюто, където скоростта на връзката е категоризирана като "Very Fast", "Fast", "OK" и "Slow". Разликата между първите две е, че при Very Fast ще можем да стриймваме видео с HD резолюция, докато при Fast това е възможно само за клипове с по-лошо качество. Повечето връзки в заведенията ще попадат в графата ОК.
В този случай няма да може да стриймвате филми , но скоростта е достатъчна да използвате социални мрежи и да сърфирате в интернет от смартфона. Новата функция ще работи само с публичните мрежи и тези, които не изискват парола, при които ще виждате само индикатор за силата на сигнала. Това е само едно от подобренията, които ни очакват в Android 8.1. Aко още не сте ъпдейтнали ще трябва да се въоръжите с търпение, тъй като са нужни седмици преди актуализациите да достигнат до всички устройства.
Вижте Аndroid 8.1 Oreo ще деактивира приложения, за да освободи място в смартфона ни
Екип от учени на University of Washington eкспериментират с непознат досега метод за 3D принтирани обекти от пластмаса да предават информация през Wi-Fi мрежи. Голямото предимство на техниката им е, че за извършването на трансфера предметите не се нуждаят от електричество или вградена батерия. Ключовият елемент от проекта им е използването на специални сплави и безжични трансмитери, за да се направи безжичeн пренос на данни.
Идеята на учените е да можем да 3D принтираме даден предмет в дома си без допълнителни електронни компоненти да може да комуникира с други джаджи. Предизвикателството е как да се споделя безжично информация при използването единствено на пластмасови компоненти, което не е правено от никой досега. След множество тестове учените откриват как да преодолеят проблема и да осигурят Wi-Fi комуникация без електричество и батерия, предаде Еngadget.
Използването на 3D принтирани компоненти като пружиби, винтове, зъбни колела и превключватели позволяват преобразуването на движението в трансфер на информация от вградената антена. Учените създават анемометър, който измерва скоростта на вятъра, а самите пориви карат зъбното колео да се движи, което го свързва с антената и тя излъчва околния Wi-Fi сигнал. Последната част от процеса е трансмитер да разчете данните и да извърши трансфера.
Вижте пет начина да откривате безплатни Wi-Fi мрежи в близост до вас
Независимо от опитите на водещите компании винаги трябва да бъдете много внимателни, когато сърфирате в интернет. Хакерите са все по-активни и използват разнообразни методи да преодолеят защитата на Wi-Fi мрежите. Експерти по сигурността откриха нова уязвимост, която излага на риск водещите операционни системи. Тази заплаха позволява да се инсталира зловреден софтуер, по непознат досега начин, предаде DigitalTrends. Самата заплаха преодолява защитата на смартфоните, като се възползва от факта, че преобладаващата част от Wi-Fi чиповете им са произведени от...
Мобилните устройства вече се превърнаха в предпочитаните джаджи за стрийминг на мултимедия и забавление. Ако и вие често ги използвате за гледане на видео вероятно сте изпадали в ситуацията, когато даден клип се зарежда твърде бавно. Непрестанното буфериране и пикселирането на картината могат да откажат всеки от това да види дадено съдържание на смартфона. Ситуацията е още по-деликатна, когато използвате Wi-Fi мрежа заедно с други хора.
Екип от учени на MIT работят над решение на проблема с безкрайното буфериране на видео клиповете. Новият им проект е свързан със създаването на иновативната система "Мinerva", чиято основна цел е да анализира в реално време дадено видео. Така програмата успява да разбере как ще се отрази на конкретния клип слабата връзка към интернет още преди да бъде стартиран. Tрадиционните Wi-Fi протоколи разделят сигнала между всички потребители.
Разпределянето на честотната лента между свързаните потребители е водещ проблем за стриймване на мултимедия от устройствата ни. Minerva е програмирана да анализира видео съдържанието и да оптимизира по такъв начин трафика, че да се сведе до минимум забавянето и проблемите със зареждането. Системата може да се адаптира към потребностите на всеки човек, който е свързан и използва Wi-Fi мрежата, което респективно гарантира най-добрите резултати.
Още от Digital: Седем начина за подобрим скоростта на Wi-Fi мрежата
Когато сте на път, може да изглежда добра идея да се свържете с отворена Wi-Fi мрежа. За съжаление това може да изложи на риск устройствата и данните ви. Отвореният Wi-Fi трафик не е кодиран, което означава, че данните ви могат да бъдат прихванати, докато сте свързани.
Ето защо е важно да се вземат предпазни мерки, за да се предотврати автоматичното свързване на вашите устройства с отворените Wi-Fi мрежи, особено в мрежи, на които нямате доверие, съветват от Make Use Of. Ето какво може да направите, за да се предпазите от неприятности:
За Windows 10
Ако използвате Windows 10, устройството няма да се свърже с някоя стара отворена Wi-Fi мрежа, която компютърът ви разпознава. Но ако поне веднъж се свържете с отворена мрежа, то ще запази тези данни и ще се свърже автоматично при следващото ѝ откриване.
За щастие, деактивирането на автоматичните Wi-Fi връзки в Windows 10 е изключително лесно. Ако предпочитате да използвате клавишни комбинации на Windows, натиснете „Win + X“ или кликнете с десния бутон върху иконата на Windows в лентата на задачите, за да видите същото меню. След което изберете Network Connections -> Wi-Fi.
В областта за Wi-Fi настройки кликнете върху „Manage known networks“. В списъка с известни мрежи изберете отворената Wi-Fi мрежа и кликнете върху „Properties“. Променете „Connect automatically when in range“ от „On“ на „Off“.
За macOS
На macOS е много лесно деактивирането на автоматичните връзки, ако използвате High Sierra или Mojave (macOS 10.14). Имате три начина да достигнете до настройките за Wi-Fi връзка. Първият метод е да кликнете върху иконата на Wi-Fi в горната лента на менюто и да кликнете върху „Open Network Preferences“.
Втората е да кликнете върху иконата на Apple на екрана (вляво) и да отидете на System Preferences -> Network. Можете също да кликнете върху иконата „Settings“ в дока в долната част на екрана, където можете да достигнете и до областта „Network“.
Ако сте в обхвата на мрежата, изберете я от падащото меню „Network Name“ и деактивирайте квадратчето за автоматично присъединяване към тази мрежа, намиращо се под менюто.
Ако не сте в обхвата и използвате Mojave, кликнете върху Wi-Fi > Advanced. Намерете отворената Wi-Fi мрежа в списъка и в секцията „Auto-Join“ и махнете отметката от квадратчето за тази мрежа. Всеки, който използва Sierra (10.12) или по-стара версия на MacOS няма да има опцията за спиране на автоматичните връзки. Ще трябва да ги премахнете от списъка си с предпочитани мрежи. Отидете в System Preferences -> Network -> Wi-Fi -> Advanced. Изберете отворената мрежа, след което кликнете върху иконата Минус под нея, за да я премахнете.
За Android
В зависимост от вашата версия на Android, достъпът до настройките за Wi-Fi може да варира леко. Процесът е подобен, но може да има някои вариации при намирането на настройките за Wi-Fi. Инструкциите по-долу показват как да промените настройките си на Android 9.0 Pie.
Отидете в Settings на Android, а след това до Connections -> Wi-Fi. Ако сте в обхвата на отворената мрежа, кликнете върху нея, след което задайте „Auto reconnect на off“.
Ако не сте в обхвата, кликнете върху „Advanced“ в областта „Wi-Fi“ след това в „Manage networks“. Изберете вашата мрежа и след това задайте „Auto reconnect“ на „off“.
За iOS
iOS устройствата, като вашия iPhone и iPad автоматично ще се свържат към отворена Wi-Fi мрежа, само ако преди сте се свързвали с тази мрежа. Отидете в Settings -> Wi-Fi и докоснете отворената мрежа. Преместете бутона „Auto-Join“ от позиция „On“ на „Off“. За съжаление трябва да сте в Wi-Fi мрежата, за да можете да направите това.
Ако не сте, можете да нулирате мрежовите си настройки като последна възможност. Отидете в Settings -> General -> Reset -> Reset Network Settings. Това ще нулира всички мрежови настройки, включително информация за клетъчната ви мрежа и подробности за VPN връзките. За да избегнете проблеми, се върнете в обхвата на отворената мрежа и следвайте инструкциите по-горе, за да промените мрежовите си настройки.
Вижте 4 начина да използваме безопасно публични Wi-Fi мрежи
Международен екип от специалисти, които работят в Harvard School of Engineering and Applied Sciences се превърнаха в първите учени, които използваха лазер като радиочестотен предавател. След серия от експерименти успяват да разработят метод за безжично предаване на радиочестота, чрез полупроводников лазер. Първото излъчване с тази иновативна техника е на песента "Volare", която е изпълнена от Дийн Мартин, съобщава TechSpot. Проектът им представлява сериозно научно откритие.
Учените определиха новата техника като забележителен напредък в разработването на конвенционални лазери, които могат да излъчват само една честота на светлината. Иновативният метод, който създават позволява употребата на лазери не само за излъчване на микровълни, но също за модифицирането им да приемат външни радиочестотни сигнали. На практика тази идея представлява основата, на която може да се разработи ултрабърза Wi-Fi мрежа с впечатляващо увеличение в скоростта.
Следващата стъпка е производството на хибридни електронно-фотонни устройства, които ще позволят на учените да изпробват технологията в лабораторни условия. Изграждането на ултрабърза Wi-Fi мрежа от ново поколение ще е възможно единствено, когато въпросните прототипи могат да изпращат данни в микровълнови сигнали и след това да извличат информацията. Вече се работи над структурата на антена, която е оптимизирана за тази лазерна конфигурация.
Още от Digital: Учени създадоха най-мощния лазер в света
Съвременните Wi-Fi рутери са достатъчно добри да осигурят сигнал дори в най-големите помещения. Въпреки това винаги има физически фактори, които биха могли да създадат проблеми с връзката. Ако сте собственик на устройство с Windows можете лесно да проверите точно каква е силата на Wi-Fi сигнала, който използвате от менюто.
Най-бързият начин е да отворите System Tray иконата от десктопа, която предоставя полезни данни за безжичната връзка към интернет. В случай, че искате да получите повече информация е необходимо да следвате няколко последователни стъпки. Ето и кои са те, според MakeUseOf:
1. Уверете се, че се намирате в обхвата на локална Wi-Fi мрежа и компютъра ви е свързан към нея.
2. Въведете командата "cmd" в Start Menu, за да отворите Command Prompt прозореца.
3. Напишете в панела "netsh wlan show interface".
4. След като го направите ще се появи меню с детайлна информация за мрежата, която използвате.
5. За да проверите силата на сигнала погледнетe данните в раздела "Signal".
Aко не сте доволни трябва да отделите време, за да подобрите скоростта на Wi-Fi връзката на компютъра. Така например можете да доближите устройството си максимално близо до самия рутер. Имайте предвид, че стените и другите дебели повърхности могат да повлияят негативно на сигнала. Местете се помещението и проверявайте с командата "netsh wlan show interface" къде е най-добър сигнала. Друг добър съвет е да си купите Wi-Fi разширител, който допълнително може да подобри връзката.
Oще от Digital: Мicrosoft искат да въведат месечни платени лицензи за Windows
Само след броени дни Русия ще се превърне в домакин на 21-вото Световно първенство по футбол, което ще прикове вниманието на цялата спортна общественост. Организаторите предвиждат тазгодишното издание на най-престижната футболна надпревара да се проведе на 12 модерни стадиона, разположени в 11 града. Най-нетърпеливите фенове вече започнаха да пристигат в страната, а в следващите дни се очаква милиони туристи да залеят Русия и да вдъхнат кураж на своите отбори.
Тук е момента да уточним, че 32-те участника на Мондиал 2018 ще премерят сили в периода между 14 юни и 15 юли. Всеки посетител на някой от градовете-домакини, обаче трябва да са много внимателни. информира Mirror.Co.Uk. Експерти по сигурността на Kaspersky Lab разкриха, че над 7000 свободни зони за достъп до Wi-Fi не са безопасни и могат да изложат на риск потребителите. Това е особено неприятно за хората, които планират да използват предимно безплатен интернет по време на своя престой.
Ако планирате да посетите някой от мачовете вероятно трябва да помислите дали спестяването на таксите за роуминг са най-подходящото решение за нуждите ви. Тестовете показват, че от общо 7176 безжични мрежи около 20% от тях не криптират информацията на потребителите и са потенциално опасни за всички посетители. Специалистите от Kaspersky Lab съветват да бъдете много внимателни и да използвате VPN мрежи, докато сте на територията на Русия.
Oще от Digital: Пет начина да откривате безплатни Wi-Fi мрежи в близост до вас
Проблемите с Wi-Fi са едни от най-разочароващите. Като се има предвид, че толкова много съвременни дейности разчитат на връзка с интернет, тези проблеми могат значително да намалят производителността ви.
Ако използвате Windows 10 може да се натъкнете на много Wi-Fi проблеми, но от Make Use Of знаят решението на повечето от тях.
1. Понякога Windows ще твърди, че сте свързани с интернет и че връзката е сигурна, но няма да имате достъп до интернет. В този случай, първо опитайте да използвате инструмента Network Troubleshooting на Windows. Ще го намерите в Settings > Update and security > Troubleshoot > Internet connections.
Ако това не помогне, отворете Command Prompt и въведете следните команди, като натискате „Enter” след всяка команда:
netsh winsock reset
ipconfig /release
netsh int ip reset
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
2. Ако видите съобщение, че Windows 10 не може да се свърже с тази мрежа, докато се опитвате да установите мрежова връзка, вашият мрежов адаптер вероятно е виновен. Най-доброто решение е да деинсталирате драйвера на мрежовия адаптер и да позволите на Windows да го инсталира автоматично. Изпълнете стъпките по-долу, за да завършите процеса:
- Натиснете „Windows key + X” и кликнете върху Device Manager.
- Кликнете с десния бутон върху мрежовия адаптер и изберете „Uninstall”.
- Ако бъдете подканени, кликнете върху „Delete the driver software for this device”.
- Рестартирайте устройството си, а Windows автоматично ще инсталира отново драйвера.
3. Ако видите, че Wi-Fi няма валидна IP конфигурация, трябва да започнете, като въведете четирите мрежови команди, изброени по-горе. Ако проблемът продължава, има две допълнителни стъпки, които можете да предприемете.
Променете името на мрежата и паролата
В някои случаи трябва само да промените името и паролата на своята мрежа, за да се реши проблема. Точните инструкции се различават при различните модели рутери, но обикновено трябва да се свържете с рутера си посредством Ethernet кабел, да въведете IP адреса на рутера в браузъра си, да влезете в портала на устройството и да намерите правилните полета.
Задайте ширината на канала на Wi-Fi мрежата
Рутерите може да излъчват своите мрежи по различни канали. Ако твърде много рутери в непосредствена близост използват един и същ канал, аеродинамичните вълни могат да се претрупат. Влезте в портала на рутера и намерете настройката на канала. Ако е възможно, задайте „Auto”. Ако няма автоматична настройка, опитайте няколко различни канала и вижте дали проблемът ви ще изчезне.
4. Ако сте закупили нов рутер, разумно е да отделите време, за да промените името и паролата които са зададени по подразбиране на мрежата. Това е добра практика от гледна точка на сигурността.
Но какво ще стане, ако забравите паролата, която сте създали? Можете да намерите запазени пароли за Wi-Fi от Windows 10. Просто следвайте стъпките по-долу:
- Кликнете с десния бутон на мишката върху иконата „Network” на Taskbar.
- Изберете „Open Network Internet Settings”.
- В новия прозорец кликнете върху „Change adapter options”.
- Кликнете с десния бутон върху вашата Wi-Fi връзка и изберете „Status”.
- Кликнете върху „Wireless Properties”.
- Кликнете върху таба „Security”.
- Поставете отметка в квадратчето до „Show Characters”.
5. Ако Windows компютъра ви не може да намери вашата Wi-Fi мрежа, направете няколко основни проверки за отстраняване на неизправности, преди да продължите. Включен ли е рутерът? Намирате ли се в обхвата на мрежата? Ако отговорът на двата въпроса е „да”, следващата стъпка е да опитате да актуализирате и / или преинсталирате драйвера на мрежовия адаптер. Вече ви показахме как да го направите. И накрая, можете да опитате да промените региона на вашия Wi-Fi адаптер. Лесно е да се направи, просто използвайте ръководството по-долу:
- Натиснете клавиша Windows + R.
- Въведете „devmgmt.msc” и натиснете „Enter”.
- Отворете секцията „Network Adapters”.
- Кликнете с десния бутон върху името на мрежовия адаптер.
- Изберете „Properties”.
- Кликнете върху таба „Advanced”.
- Маркирайте „Country and Region”.
- Изберете локация.
6. Ако откриете, че Windows 10 многократно разпада Wi-Fi връзката без предупреждение (и сте сигурни, че няма проблеми с рутера), проблемът може да е причинен от настройките на мрежовия адаптер за управление на захранването. Трябва да отмените разрешението, което позволява на Windows да изключи адаптера, за да пести енергия. За да направите това, отново ще трябва да се върнете в Device Manager:
- Кликнете с десния бутон на мишката върху менюто „Start и изберете „Device Manager”.
- Отворете списъка „Network Adapters”.
- Кликнете с десния бутон върху мрежовия адаптер.
- Изберете „Properties”.
- Кликнете върху таба „Power Management”.
- Махнете отметката от квадратчето до „Allow the computer to turn off this device to save power”.
7. Windows идва с вградено приложение за защитна стена, което филтрира входящия и изходящия трафик, за да ви предпази от злонамерено съдържание. Понякога обаче, приложението може да блокира достъпа до уеб за целия ви компютър. Очевидно това не е поведение по подразбиране. Може би случайно сте променили настройката, без да сте осъзнали. За щастие, каквато и да е причината, лесно е да се поправи. Решението по-долу работи както за приложението за защитна стена, така и за всички приложения на трети страни, които пускате:
- Отворете „Start менюто и въведете „Command Prompt”.
- Кликнете с десния бутон върху горната връзка и изберете „Run as administrator”.
- Изпишете „netsh advfirewall set allprofiles state off” и натиснете „Enter”.
- Проверете дали достъпът до интернет вече работи.
За да се върнете към вашите защитни стени, върнете се към командния ред и въведете „netsh advfirewall set allprofiles state on”.
Вижте най-добрите функции в Windows 10 Fall Creators Update
Смартфоните вече са предпочитано устройство за достъп до интернет и това не е тайна за никого. Данните от последно проучване на Adobe Digital Insights показват драстичен спад в посещенията на страници от таблети и компютри. Ситуацията е коренно различна при смартфоните, където се отчита впечатляващо увеличение на трафика за последното тримесечие. Още по-изненадващото е, че повечето хора продължават да използват предимно Wi-Fi мрежи, за да сърфират в интернет, а не 3G или 4G връзка.
Според информацията повече от 60% от потребителите залагат на безплатните WI-Fi точки вместо да изразходват месечния си пакет от мобилен интернет, предаде NetworkWolrd. Най-посещаваните уеб сайтове са тези са на водещите източници на новини, както и на онлайн търговци. Наблюдава се и значителен ръст в трафика към големи туристически, банкови, инвестиционни, застрахователни и автомобилни компании от смартфони. Тази тенденция няма временен характер, а ще продължи до края на десетилетието.
Очаква се още през следващата година Wi-Fi мрежите да генерират повече трафик дори от домашния интернет и мобилните мрежи взети заедно. Навлизането на повече смарт джаджи с платформата Интернет на нещата само ще задълбочи тези процеси. Основните предимства на Wi-Fi са по-добрия сигнал, по-ниската цена, както и по-високата скорост на работа, в сравнение с 3G/4G. В заключение ще отбележим, че през 2021г. над 63% от глобалния трафик на интернет ще е от Wi-Fi.
Вижте какво е Wi-Fi Direct и как да го използваме
Екип от специалисти на MIT експериментират с уникален алгоритъм, който използва сигнали от Wi-Fi мрежата и изкуствен интелект, за да определя емоционалното състояние на даден човек. Програмата им може успешно да разпознава и следи индивидуалните удари на сърцето, чрез излъчване и отражение на радио сигнали. Методът на учените e кръстен с името EQ Radio и се възможностите на специален радиочестотен трансмитер. Самият алгоритъм работи по същия начин както електрокардиограмата (ЕКГ).
Учените твърдят, че не е необходимо да се прикачват никакви сензори или компоненти към тялото на хората, за да се "разчетат" емоциите им, предаде TheNextWeb. Другото предимство на EQ Radio e, че не изисква допълнително оборудване, тъй като използва единствено сигналите от Wi-Fi рутера. Изкуственият интелект обръща внимание на много фактори, като големината на помещението, позицията на тялото ви и много др., за да изчисли големината на вълните и да предположи емоциите.
Тестовете показват, че дори не е необходимо хората да се свързват към излъчвателя, за да се следи начина, по който работи сърцето ви. EQ Radio е проект в начална фаза на развитие и тепърва ще се подобрят възможностите на този интересен метод. Приложенията на подобна технология могат да бъдат разнообразни. Така например джаджата би могла да усети настроениeто ви и да пусне подходяща музика на смарт високоговорител като Google Home или Amazon Alexa.
Вижте за какво да внимаваме, когато използваме публични Wi-Fi мрежи

интересно
Ulefone Armor 5S e водоустойчив смартфон с NFC функция за мобилни плащания, безжично зареждане и лицево разпознаване

Ulefone

Google | 3359
Как да изтриете предишните си търсения с Google

приложения | 3511
5 приложения за Android, които си заслужава да пробвате тази седмица

процесори | 1962
Изтекоха част от спецификациите на процесорите Huawei Kirin 1020 и Kirin 820
популярно
Вече можем да копираме текст от компютър и да го поставяме на смартфон от Google Chrome

Google Chrome

видео ревю | 6017
Honor 20 Pro - Смартфон с красив дизайн, голям дисплей и достъпна цена

Аndroid | 5430
Смартфоните с Android 11 ще могат да заменят документите за самоличност

видео ревю | 5426
Huawei FreeBuds 3 - Безжични слушалки с шумопотискане