Хулиганствата и униженията между съученици, произтичащи от използването на комуникационни технологии в диапазон от мобилни телефони до социални мрежи, всичко това попада в рамките на термина cyber-bullying (кибер-терор). За да се избегне подобен тип малтретиране в калифорнийските училища се предвижда да бъдат предприети сериозни мерки, сред които са: недопускане на провинилите се ученици в училище или дори изгонването им от учебното заведение. В законодателството на Калифорния беше внесен законопроект, който утвърждава наказанията за кибер-малтретирането. Законопроектът получи 21 гласа за и 11 против. Очаква се скоро, законът ще бъде подписан от самия Арнолд Шварценегер, който е известен с борбата си запазване нравствеността на младите. Авторите на законопроекта целят да ограничат вредите от масово ширещия се кибер-тероризъм сред децата и подрастващите, тъй като този тип хулиганство трудно може да бъде засечено. Още повече, че самият процес на кибер-травмирането се осъществява най-често в неучебно време и учителите нямат възможност да повлиявят директно върху случващото се.
Свързани новини
Производството на любимата пенлива течност вече не е толкова труден процес. Необходимо е да отделите средства за купуване на съответното оборудване, но няма да се налага да имате специална фабрика. В интернет може да откриете разнообразие от смарт машини, които са компактни и позволяват да превърнете домовете си в мини пивоварни за бира срещу относително достъпна цена.
Съществуват много фактори, които отличават различните марки и видове, но все пак са обединени от няколко общи характериситки.
Още oт Digital: Защо производителите на бира могат да загубят $1 млрд.
Екстремните спортове обещават много вълнуващи мигове и забавление, което трудно можете да постигнете по друг начин. Неслучайно все повече хора практикуват това хоби по целия свят. Голямо предимство на екстремните спортове освен разнообразие е факта, че във всеки сезон през годината има как да разнообразите подобаващо своето ежедневие.
Сред някои от "най-страшните" начинания, с които можете да предизвикате себе си са скачането с бънджи или парашут. Полетите с "Wingsuit" костюми позволяват развиването на невероятни скорости, а близостта до скали и обекти ги прави изключително опасни. Тази концепция е силно застъпена във видео клиповете на GoPro и Red Bull, които комбинираха усилията си за създаването на изцяло ново екстремно изживяване.
Ако това не е достатъчно ще допълним, че проекта се разработва заедно със специалисти на BMW Designworks студиото. Ключовият елемент в прототипа, който създават е интеграцията на електрическа задвижваща система към стандартните "Wingsuit" костюми за екстремни полети, което предоставя допълнителни възможности, информира NewAtlas.
Настоящите костюми са ограничени, тъй като единственият източник на ускорение е самата гравитация. Решението на проблема, което предлагат експертите на Designworks включва интеграцията на чифт електрически колела и крило в задната част на самия "Wingsuit".
По този начин костюма може да използва въздушния поток и както система за управление с дросел за два пръста, които позволяват включването и изключването на системата. На този етап максималната мощност не 15 kW (20 hp), която може да се поддържа в продължение на пет минути.
Това позволява максималната скорост на летене да достигне до 300 км/ч., което е достатъчно на костюма да набира височина и да лети нагоре, вместо да пада постоянно. Вече се провеждат първите реални тестове, които да доведат до оптимизации на финалния дизайн.
Още от Digital: Sno-Go Bike e иновативен хибрид между ски и велосипед за любителите на екстремните спортове
Умните часовници добавят интересен елемент към динaмичното движение, позволявайки ни да извлечем максимума от разходната или ежедневната тренировка. Новите модели на производителите предлагат удобен начин да следите нотификации, да получавате входящи обаждания, да измервате сърдечния ритъм, качеството на съня и много др.
Някои атрактивни устройства като Huawei Watch GT 2e дори поддържат функция за наблюдение на кислородната сатурация на кръвта (SpO2). Технологиите постоянно променят часовниците ни, което ги превръща в неизменен дигитален асистент за много хора. Пандемията също допринесе за високия интерес на потребителите към смарт часовниците, които се радват на високи продажби през 2020г.
Тепърва ни очакват много интересни иновации в устройствата. Екип от изследователи на University of Hong Kong например работят над алтернативни методи за зареждане на смарт часовниците. Най-интересните проект предлага система за захранване, която използва движението на потребителите, съобщава AndroidAuthority.
Технологията още е в начален етап на разработка, но учените виждат голям потенциал за бъдеща комерсиализация.
Иновативната система предвижа използването на енергиен модул, който е оборудван с магнитен честотен преобразувател. Този компонент може да усилва допълнително крайния сигнал десетократно до 1.74mW. Идеята е колкото по-активно движите своите крайници, толкова повече енергия да генерирате.
Батерията на смарт часовниците са с малък заряд, което улеснява постигането на оптимална ефективност. Тестовете на учените показват, че дори повдигане на ръката във въздуха или няколко крачи могат да бъдат достатъчни за захранване на дисплея, сензора за сърдечния ритъм и другите мини компоненти на устройствата.
В настоящият си вид прототипа е с големина от едва 0.3 инча. Следващата фаза от проекта е да се разработи модул, който да позволява безопасното съхранение на генерираната енергия. Този проект показва, че подобни методи могат дългосрочно да решат проблема с батериите на умните часовници.
Още от Digital: Каква е разликата между смарт часовник и фитнес тракер
Потребителите използват по различен начин смартфоните. Някои хора се ограничават до ежедневната комуникация и слушането на музика. Устройствата също така са подходящи за забавление с мултимедия, за гейминг, за видеоконферентни разговори и много др. Независимо какви са личните ви потребности е факт, че прекарваме все повече време пред екраните на любимите джаджи.
Световната пандемия допълнително задълбочи тези процеси и отново връща на дневен ред проблема с пристрастяването към смартфоните. Експерти на London School of Economics and Political Science (LSE) също анализират различни измерения на това състояние и достигнаха до интересни заключения. Така например учените са категорични, че нотификациите от приложенията не са конкретна причина за пристрастяването към смартфоните.
Според данните от проучването на LSE в повечето от 89% от случаите потребителите сами избират да взаимодействат със своите устройства. Оказва се, че в едва 11% от ситуациите са свързани с получаване на уведомления на началния екран, които ни карат да отключим смартфоните.
Скролването на постове във Facebook и Instagram са най-продължителните сесии пред мобилните устройства, което не е изненадващо. Посягането към смартфона е автоматичен процес, който често се случва несъзнателно. Участниците в експеримента на LSE използват камера, която следи по какъв начин взаимодействат с мобилните устройства.
Крайните резултати показват, че 22% от случаите отговарят на съобщение в WhatsApp, докато проверката на Instagram и Facebook отчитат 16% и 13%, съобщава BBC. Около 17% от отключването на екрана е да проверите дали нямате входящо съобщение или обаждане.
Работата с имейл отчита 6%, а провеждането на обаждания едва 1% от всички пъти, в който поглеждаме екрана на смартфоните.
Още oт Digital: Потребителите прекарват все повече време пред смартфоните си заради пандемията от COVID-19
Eдва ли има човек, който да не обича да разпусне и да се освободи от динамичното ежедневие със слушане на любимата си музика. Понякога са необходими само няколко подходящи парчета, за да оправим настроението си. Мобилните устройства и платформите за стрийминг като Spotify и Apple Music улесняват значително стартирането на желана песен или албум, независимо къде се намираме.
В повечето случаи са нужни само няколко кликвания, за да се потопим в звуците на музиката, която обичаме. Екип от невролози публикуваха в научното издание Frontiers in Neuroscience интересно изследване, което анализира реалните причини да се чувства позитивно, когато слушаме любими парчета.
Проучването им изследва сложните модели на церебрална активност, които се формират в някои региони на мозъка, предизвикани от музикалното съдържание, което сме пуснали. Това е първият по рода си проект, който използва нова EEG система, за да анализира електрическата активност в по-естествена среда,
Резултатите са генерирани от тестове проведени с 18 доброволци, съобщава NewAtlas.
Всеки от тях избира пет определени парчета, които предизвикат различни емоции, като още три песни определени като "неутрални" се добавят от самите учени. Докато участниците слушат въпросните парчета са свързани с множество сензори, следящи EEG активността.
Любопитното е, че когато участниците изпитват чувство за спокойствие и отпускане се забелязва активност в три конкретни области на човешкия мозък. Това са орбитофронталната кора, допълнителната двигателна област и десния темпорален лоб.
Предполага се, че при тази активност на музика се освобождава допамин - невротрансмиетер, който обикновено се свързва с добри чувства и положителни емоции. Учените са доволни от резултатите и от факта, че използването на EEG методи за анализ са достатъчни да се разбере връзката между положителните емоции и музиката, която слушаме.
Още от Digital: 5 уеб сайта за изтегляне на безплатна музика, които не изискват такси за авторски права
интересно

Google | 1024
Google тества функция за пазаруване директно от клиповете в YouTube

премиера | 7544
Най-интересните функции в смартфоните Samsung Galaxy S21 и Galaxy S21 Plus - цена и наличност в България

технологични новини | 4329
Технологичните новини, които ни направиха впечатление на 14 януари (Видео)