В комплект с BL6000 Pro, Blackview ви дават бързо 18W зарядно с него за едно пълно зареждане на батерията са ви нужни около 2 часа. Смартфонът има вграден NFC чип и поддържа също така безжично Wireless Charge зареждане с 10W.
305 резултата за флагман
В основата на хардуера стои централен процесор MediaTek MT6873 или известен също така като Dimensity 800. Това е топ CPU на MediaTek и е направено да конкурира процесора на Qualcomm, който поддържа 5G - Snapdragon 700. Това CPU е 8-ядренo, направенo по 7nm производстwен процес, като ядрата му са групирани в две четворки Cortex-A76 и Cortex-A55 с една и съща тактова честота от 2GHz. За графиката партнира GPU Mali-G57 MC4, а оперативната LPDDR4X RAM памет е 8GB. Направихме акцент върху това, каква точно е RAM паметта, защото LPDDR4X е доста бърза. Тя постига скорост от цели 21 Gb/s. В хардуерният Benchmark тест Blackview BL6000 Pro бележи резултати около 330 000 точки.
Смартфонът е се предлага в три цветови разновидности - сива, сребриста и черна. Като в различен цвят са единствено периферната лайсна и обръчите около камерите на гърба. Тези елементи са направени от метал. Останалата поликарбонова част е черна.
Задният капак е захванат плътно за тялото посредством общо 8 винта, които имат не само функционална функция, да гарантират на корпуса херметично затваряне, но и придават на смартфона още по-суров вид. Да, наистина хардуерът и всичко останало, което се крие тук вътре е много добре изолирано от всякакви външни влияния. По тази причина Ulefone Armor 10 има в характеристиките си сертификати IP68/IP69K, IEC standard 60529 и MIL-STD-810G.
По традиция за Samsung, дисплеите са с идеално качество. Нормално, става дума за Dynamic AMOLED 2X, като размерите са 6.2" и 6.7". Резолюцията е една и съща - 2400x1080 пиксела. Дисплеите са Infinity-O, тоест в централната им горна част е вградена селфи камера.
На 14 Януари предстои да станем свидетели на събитието Galaxy Unpacked, по време на което Samsung ще представят новите си смартфони от серията Galaxy S21. В Интернет пространството вече има голямо количество течове на информация по темата, но със сигурност ни очакват доста изненади. В тази своя статия, екипът на Digital.bg ще проследи, как се развиха технологиите при смартфоните на Samsung и как моделът Galaxy S, еволюира до настоящият топ модел Galaxy S21.
В основата му стои 8-ядрен централен процесор Qualcomm Snapdragon 730GB. Неговата тактова честота достига до 2.2GHz. Партнират му до 6GB оперативна RAM памет, а сториджът е 128GB (uMCP). Сигурно няма да се изненадате, но всичко което стартирахме на таблета върви гладко и бързо. Включително ограгме възможно най-тежките актуални игрови заглавия – с прблемо не се сблъскахме. Като тук ще отбележим също така, че таблета поддрържа HDR гейминг, благодарение на който игрите изглеждат много по-живи и реалистични.
Основната камера на Huawei Mate 40 Pro е 50 MP Ultra Vision. Тази голяма резолюция ви позволява не само да снимате висококачествени кадри, но и последствие да отрязвате от тях определени детайли, без това да нарушава прекалено много качеството им. Ето например тези гъби. Използваме Screen Recording функцията, която имаме вградена в падащото менюто на смартфона, за да ви покажем как директно от менюто за обработка, можем да отрежем отделен детайл от кадъра. Нагледен пример за преимуществото на сензора с висока резолюция е и тази стена с бръшлян. Ще изрежем само едно листо. Забележете, който добра детайлност има то. Ако все пак искате още по-добър детайл, преди да публикувате снимката, можете да се възползвате от възможността за постобработка, която ви дават Huawei. Можете ръчно да увеличите контраста, отчетливостта, да изсветлите или засенчите кадъра. Можете и директно да приложите някой от филтрите, които Huawei ви дават като базови заготовки, като в тях имате възможност за регулация в скала от 1 до 10.
Спокойно можем да заложим, че Премиерата на Huawei P50 и производните му модели ще бъде на 26 или 27 Март 2021 година.
По всичко личи, че BL6000 Pro е направен от Blackview да оцелее при какви ли не екстремални условия. И в този контекст, нещо върху което задължително ще обърнем внимание е ето тази малка дупчица в горната периферна част. Някои хора биха предположили, че това е микрофон, но ще сгрешат. Тук Blackview са поместили датчика на своя барометър. Да, BL6000 Pro притежава тази изключително полезна екстра, която ви позволява да следите промяната на атмосферното налягане в реално време и така дори да нямате Интернет да имате на разположение достоверна информация за предстояща промяна в метеорологичните условия. Например ако се разхождате през лятото в планината и забележите, че атмосферното налягане пада рязко, това е почти сигурен знак за престояща буря. Барометърът се активира от папката с инструменти, в която има още компас, децибелометър, няколко различни приложения за нивелиране, лупа, фенер и крачкомер. Впрочем последният работи доста прецизно, като за това спомага много доброто навигационно позициониране, което му партнира и се притежава от смартфона. BL6000 Pro поддържа всички широкоразпространени навигационни сателити, които ще ви позволят прецизен тракинг, където и да се намирате по света. Това са американският GPS, руският GLONASS, китайският Beidou, европейският Galileo и японският QZSS.
Сред големите преимущества на дисплея е неговата висока резолюция - 2400х1080 пиксела. Това означава, че плътността на пикселите за 1" е 410ppi, a размерът на всеки от пикселите е 0.064мм. В резултат наблюдаваме изключително детайлен образ. Дори когато се взираме от съвсем близко разстояние, не забелязваме очертанията на пикселите. Това както и друг път сме казвали играе много голяма положителна роля върху умората на очите ни при продължителна работа със смартфона.
Тук оперативната RAM памет е значително по-голяма в сравнение с тази на другите модели. При варианта с 512GB UFS 3.1 сторидж, тя е цели 16GB. Останалите варианти са 128GB и 256GB пространство за съхранение на информация, в комбинация с 12GB RAM. За хардуерната сигурност, Samsung са помислили чрез своята Knox Vault.
Основен и ключов елемент в изброените процесори е 5nm технология по която са направени. Другите важни неща които трябва да се отбележат са онергоефективността им и възможността за машинно самообучаване спрямо навиците на потребителите или така нареченият Machine learning.
Върху гърба на Armor 10 5G има общо 4 камери. Основният сензор е 64MP с апертура f/1.9, което му позволява да прави снимки с много висока детайлност, от които последствие да можете да отрежете отделен фрагмент, без да се наруши значително качеството му. Освен това, заради високата светлосила, камерата снима с минимален шум, дори на места с по-ограничена околна светлина. Като тук на помощ идва и HDR функционалност. Фокусировката също става бързо и е достатъчно прецизна.
Камерата на смартфона ви позволява да снимате както монохромни снимки, така и видео. Първите се активират посредством тази бърза функция в "More", а видеото от филтрите, които са изведени посредством самостоятелна икона на екрана. Филтри са активни както при основната камера, така и при предната селфи, но при двете те са различни, предвид че предната се предполага, че ще снима основно лица в кадър. Така освен черно-бяло видео, от тук можете да изберете и други разнообразни и интересни филтри.
Игрите вървят идеално гладко, като за това разбира се е отговорен хардуерът в основата на който стои най-бързият процесор Kirin 9000 с поддръжка на 5G модем. Той е 5nm с 8 ядра, разделени на три групи. Две от групите са Cortex-A77 съответно с 3 ядра с 2.54GHz тактова честота и 1 с 3.13GHz. Процесорът има и още една Cortex-A55 група от 4 ядра с 2.04GHz тактова честота. Партниращият графичен процесор е теоретично най-добрият, който днес се предлага на пазара - Mali core 875. Оперативната RAM памет е цели 8GB.

интересно

Google Chrome | 62
Google тестват Follow бутон за следване на сайтове в браузъра Chrome

iPhone 12 Pro Max | 1007
Жена поръча iPhone 12 Pro Max от сайта на Apple, но получи напитка с вкус на ябълка

OnePlus 9 | 901
Премиерата на OnePlus 9 и OnePlus 9 Pro ще е на 8 март