Летящите автомобили отдаване не са просто футуристична концепция. Различни компании видят в тези превозни средства бъдещето на публичния транспорт. Metro Skyway е дъщерно дружество на израелската компания Urban Aeronautics, което също работи усилено, за да превърне тази концепция в реалност. Проектът им предвижда създаването на четириместен летящ автомобил, който се задвижва от водородно гориво, информира DigitalTrends.
Ако всичко върви по план машините на Metro Skyway трябва да се движат и да превозват пътници в големите градове до 2022г. Летящият им автомобил засега носи името CityHawk и се отличава със специална задвижваща система, позволяваща да каца и излита във вертикална посока. Инженерите на Metro Skyway се надяват цената за производството на CityHawk да е осезаемо по-евтина от тази на конкурентните летящи автомобили. Използването на водородно гориво ще направи CityHawk и по-безопасни от обикновените автомобили.
Любопитен факт е, че инженерите на израелския производител работят над тази идея вече повече от десетилетие. Те вече започнаха публични тестове с безпилотен дрон с тегло от един тон, който се казва Cormorant. Возилото е предназначено да се използва в редиците на израелската армия. CityHawk ще може да лети в продължение на един час без да се налага зареждане, което ще го превърне в подходящо решение за натоварения градски трафик. Максималната скорост е 185 км./ч.
Вижте как първите летящи автомобили в света вече се продават на цена от $399 000
2 резултата за смарт градове
Moдерните технологии крият огромен потенциал да променят изцяло начина, по който изглеждат съвременните градове. Системите за публичен транспорт ще станат още по-добри, много сгради ще използват възобновяеми източници на енергия, докато по улиците се движат самоуправляващи автомобили. Това вече не е сцена от филм, а реалност, която до няколко години ще обхване все повече градове. Доклад на анализатори от ValueWalk показва, че това ще се превърне в бизнес, който генерира $1.6 трилиона до 2020г.
Навлизането на смарт технологии в градовете не само ще предостави по-добри условия за живот на гражданитe, но също така ще стимулира икономиките на отделните държави, предаде ReadWrite. Очаква се до края на десетилетието около 55% от световното население да живее в умни градове. Интересното е, че те ще генерират приблизително 85% от брутния вътрешен продукт на държавите. Moдерните технологии ще допринесат за oсезаемо редуциране на разходите им в много различни сфери, като предложат по-ефекивни смарт решения.
Изграждането на необходимата инфраструктура ще привлече инвестиции в размер на внушителните $712 млрд. до края на десетилетието. Интелигентните eнергийни системи ще се превърнат в сегмент, който генерира $137 млрд. до 2024г. Според прогнозите различните софтуерни решения за сигурност на смарт джаджите в домовете ни ще са бизнес за $226 млрд. до края на десетилетието. Платформата Интернет на нещата също ще даде своя принос за начина, по който технологиите променят домовете и градовете ни.
Вижте как Лари Пейдж и компанията Alphabet искат да създадат умния град на бъдещето
интересно

Nokia 1.4 | 550
Изтекоха спецификациите на Nokia 1.4

Samsung Galaxy A52 | 712
Samsung Galaxy A52 ще има 3.5-милиметров аудио жак и четворна камера

MediaTek Dimensity 1200 | 590
MediaTek Dimensity 1200 е 6-нанометров процесор с поддръжка на 5G мрежи и 200MP камери
популярно

безплатни приложения | 5941
5 безплатни приложения за Android и iOS, които си заслужава да пробвате тази седмица

технологични новини | 4765
5 технологични новини, които ще научите днес (Видео)

видео | 3823
Ревю на флагман смартфона Samsung Galaxy S21 Ultra 5G - Първи впечатления, мнения, съпоставки и цена (Видео)