Както знаете, през ръцете ни ежедневно минават за тест най-новите и интересни технологични продукти създавани някога. По тази причина, все по-рядко се случва да бъдем супер впечатлени от някой продукт, но когато това се случи, нямаме търпение да го споделим с вас. Уважаеми дами и господа, в това свое видео ревю екипът на Digital.bg ще ви запознае от близо най-малкият телефон в света, който на всичкото отгоре работи и с 2 SIM карти.
1390 резултата за видео ревю
Взимайки Nokia 5.4 в ръце, първото нещо от което ще започнем е дизайнът, той определено изглежда доста добре и дори ако не знаехме предварително цената 5.4 и позицията ѝ в моделната йерархия на Nokia, съвсем спокойно можехме да предположим, че това е събфлагман модел. Материалите от които е направен смартфона са висококачествени. Това е видно не само от общият им вид, но и от сглобката на отделните елементи. Преобладаващите дорми са заоблените. Периферията наподобява метал, но е ефектно обработен поликарбон. Гърбът пък прилича на стъкло, но е от същият материал с по-различна обработка. Под покривният прозрачен слой има ефектна 3D текстура. Цветовите разновидности са само две, но също са много интересни. Преливащо синя и лилава, които са кръстени от Nokia - Polar Night и Dusk. Размерите на корпуса на телефона са 161мм на 76мм с дебелина на профила 8.7мм. Теглото пък е 181гр. Разглеждайки периферията ще отбележим наличието на Fingerprint сензор върху гърба.
Когато ви кажем, че днес ще тестваме компютърен монитор, голяма част от вас си казват „Какво пък толкова нестандартно и интересно може да има в един монитор, че той да се отличава от всички останали?!“ В повечето случаи ще сте прави, но не и в този. Като цяло рядко тестваме монитори, но когато на пазара се появи нещо нестандартно и интересно, то си заслужава да бъде показано. Уважаеми дами и господа – Philips 279C9
Това на екраните ву е нагледното доказателство, как смартфон с ниска цена, може да предложи много повече от компромисно решение на потребители с ограничени финансови възможности.
Днес смартфоните с WareDrop Notch дисплей са един от трендовете на пазара. Освен красиви, този тип дисплеи са още функционални и запомнящи се. Почти всички флагман модели към днешна дата са с тази характерна изивка горе, където е поместена предна селфи камера. Общото между тях обаче почти винаги е високата цена, която не е по джоба на всеки потребител. За щасти има марки като Blackview, които мислят не сами за богатият и платежоспособен клиент, но и за този, който разполага с по-ограничен бюджет, но иска да протежава нещо стилно, красиви и модерно. Точно за този тип потребители, Blaclview са създали своя A60 Pro.
За качественото видео изживяване допринася и впечатляващото вградено озвучение на Philips 43PUS9235. Ако загледате стойката на телевизора, ще забележите, че тя играе ролята и на саундбар. Него обаче ще разгледаме подробно в отделно видео ревю, защото повярвайте ни – доста е специален, все пак зад него стои сътрудничество с небезизвестните Bowers&Wilkins. Тук по-скоро ще изтъкнем една от съпътстващите аудио функции, които ви предоставя телевизора на Philips. Това е възможно чрез DTS Play-Fi Аудио функция да се свързва със съвместими високоговорители във всяка стая. Така например можете да слушате мача който гледате на телвизора в хола си, докато отивате да си вземете бира и изпукате пуканки.
Това на екраните ви е Ulefone Armor X6, един интересен брониран смартфон с ниска цена и високо ниво на защита, която му позволява да бъде потапян във вода с дълбочина до 150см и да бъде изпускан от 120см, без да се притеснявате, че нещо ще му се случи. Всичко това както и още куп интересни неща за дизайна, размерите и използваните материали в корпуса, разгледахме в първата част на видео ревюто което Digital.bg посвети на Armor X6. За да не ви я преразказваме, за пропусналите да гледат видеото, директен линк има тук долу. А сега е време да подходим малко по-технически и да ви запознаем обстойно с всички останали неща в този модел.
Целият корпус на смартфона е конструиран от Ulefone така, че да издържи на какви ли не външни влияния. Както вече споменахме, няма открити елементи, които да позволяват достъп на вода, прах и друга мръсотия до хардуера. От друга страна скосените и удебелени ръбове не позволяват при изпискане дисплеят или хардуерът да се повредят. Ако погледнем в профил Armor X5 Pro, ще забележим, че дисплеят стои под равнината на най-издадените точки на гумираният корпус. Така ако телефонът падне по лице, дисплеят му също остава защитен.
Свикнали сме ударо и водоустойчивите смартфони да бъдат груби, големи и скъпи - Blackview BV5500 обаче е точно обратното, той е красив, компактен и евтин. Но "евтин", не защото е направен от нискокачествени материали - напротив, гумираният корпус изглежда доста добре и сглобката на отделните елементи е качествена. Периферната рамка е направена от алуминий. В България, вносителят на марката - Smartfonix, предлага модела в две цветови разновидности - зелена и жълта. В тези цветове е лайсната върху гърба.
През годините петицата има общо 4 поколения, като при тях се наблюдава нещо много интересно. Понякога следващото поколение отстъпва на предшественика си по някои показатели или пък става много силно в едно, но по-слабо в друго нещо.
В България вече се предлагат различни марки и модели водо и удароустойчиви смартфони, като цената им варира от съвсем бюджетна до 4-цифрена. Със сигурност при по-скъпите модели е трудно да намерим нещо което да не ни хареса, но е много по-трудно да открием Rugged смартфон с ниска цена, който да успее да ни изненада приятно с високо ниво на защита, в комбинация с добри технически параметри, надеждна батерия, хубава камера и добър дисплей. В това свое видео ревю, Digital.bg ще покаже именно едно такова устройство, което отговаря на повечето от тези изисквания. Уважаеми дами и господа -...
Ако имате ограничени финансови възможности за покупката на нов смартфон, почти винаги се налага да направите сериозни компромиси по отношение на дизайна и иновациите които ще има той. За щастие обаче всяко правило има и своите изключение, като едно от тях се казва Blackview A60. С какво успя да ни спечели това устройство и какви са преимуществата му преди конкурентите в ниският ценови клас – останете с Digital.bg и в следвашите минути на това видео ревю, ще разберете какви са нашите неподправени впечатления от първа ръка.
Тук е момента да кажем, че изходната мощност на озвучението на Philips 43PUS9235 е цели 40W. Малко по-детайлно погледнато - имаме 2 високоговорителя за средни и високи честоти с по 10W и субуфър с 20W мощност. Звученето е Dolby Atmos, 2.1-канално и изходната мощност е 40 вата RMS. Тестовете ни показват, че в средно голямо помещение, съпоставимо с размерите на средностатистически хол или трапезария, силата на звука е повече от достатъчна. Реално нямаме нужда да усилваме на максимум звука, за да сме готови дори за домашно парти. Разбира се, това не е и била основната цел на Bowers&Wilkins при създаването на саундбара, но все пак е добре да го знаете. Реално истинските качества на Hi-Fi звученето се разкриват когато слушаме музика за удоволствие, гледаме концерти или филми с ефекти. Високо и среночестотният звук е обгръщащ, а басът на ниските честоти е плътен. Също оставаме приятно изненадани, когато играем игри на телевизора, който както споменахме в основното ревю е иделан подходящ за целите на гейминга по ред причини.
Дизайнът на смартфона е брутален, но в същото време и елегантен. Свикнали сме бронираните смартфони буквално да бъдат сравнявани с тухли, но Armor 9E разбива тези стереотипи. В най-издадената си част, корпусът му е дебел само 15мм. Останалите габарити са 168.2мм на 82мм, а теглото е точно 320гр. То се дължи не само на голямата степен на защита, но и на голямата батерия, която Ulefone са интегрирали в Armor 9, но за нея ще стане дума малко по-късно теста ни.
Въпреки елегантният си дизайн, нивото на защита на смартфона е високо. Armor X8 притежава всички сертификати за протекция, които и по-масивните му събратя. Това са IP68/IP69K и даваният само след сериозни тестовете от американската армия MIL-STD-810G. Повечето от вас знаят какво ниво на защита се крие зад тези комбинации от цифри и букви, но за останалите ще синтезираме. Ulefone Armor X8 гарантирано ще остане невредим след падане от височина до 120 сантиметра. Макар в Интернет да не липсват тестове, в които бронираните смартфони на Ulefone да издържат и на падане и хвърляне от по-голяма височина. Ако го погледнете от по-близко, ще видите, че корпуса на смартфона е с подсилени елементи в ъглите, оребряване на периферията и захващане на отделните елементи посредством метални винтове. Корпусът на смартфона е като капсулован. Той е прахо и водоустойчив. Тоест спокойно можете да го заровите в пясъка на плажа, да го изкаляте или потопите под вода с дълбочина до 150 сантиметра за до 30 минути. Дисплеят има бронировка и освен това при падане по лице върху равна повърхност е защитен от периферната лайсна, която стои около него. Освен всичко друго изброено до тук, Armor X8 издържа на много ниски и много високи температура. Като работния му диапазон е от -23 до +60 градуса. Корпусът е устойчив още на соларна радиация и ниско налягане до 57kPa при температура до 25 градуса.
Както знаете човешката кръв има различен цвят. Така могат да се различат ненаситената с кислород и наситената, защото те са с различна плътност на червения цвят. От това се възползва и оксиметърът. Който и от Oxy моделите на Smartfonix да вземем, натискайки стартовият му бутон, ще видим, че във вътрешната част има ярка светлина. Това специално силно лъчение, преминава през кожата на пръстите ви и на база предварително зададен алгоритъм, измерва колко е наситен червеният цвят на кръвта и така оксиметърът показва на дисплея си, колко точно е процентът на насищане.

интересно

Samsung Galaxy Note 21 | 511
Samsung няма да представят Galaxy Note 21

iMessages | 643
Kак да използваме iMessages на Android

Intel | 929
Бизнесът на Intel отчита 33% ръст благодарение на бюджетните лаптопи
популярно

безплатни приложения | 6031
5 безплатни приложения за Android и iOS, които си заслужава да пробвате тази седмица

видео ревю | 3662
Nokia 5.4 - Смартфон с красив дизайн, добри технически характеристики и ниска цена

Google Lens | 3547
Приложението Google Lens вече е изтеглено 500 млн. пъти за Android