Смартфоните са най-продаваните устройства в сектора за потребителска електроника от години и продължават да са водещ източник на технологичните иновации. Невероятните възможности, които предлагат Android и iOS устройствата превъзхождат способностите на настолните компютри от близкото минало. 1. Кои смартфон брандове се обезценяват най-бързо Гласовите асистенти като Apple Siri и Google Assistant, както и усъвършенстваните алгоритми с изкуствен интелект промениха изцяло смартфоните. Google и Apple инвестират внушителни средства, за да развиват своите екосистеми и...
3 резултата за бинзес
Първото тримесечие на годината обикновено е период, който е свързан със слаби продажби на мобилни устройства. Анализаторите прогнозират, че тази тенденция ще продължи с пълна сила до края на 2019г. Новият доклад на IDC предвижда, че в глобален мащаб ще бъдат продадени около 1.39 млн. смартфона. Това представлява с 0.8% по-ниска стойност, в сравнение с резултатите, отчетени през миналата година, съобщава gsmarena.
Oт IDC изтъкват като причини търговската война между САЩ и Китай, както и факта, че потребителите по-рядко изпитват нуждата да си купят нов смартфон. Все пак ситуацията се очаква да се подобри през втората половина на годината, но недостатъчно, за да компенсира напълно стагнацията от предходните тримесечия. Минимален ръст в продажбите e възможно да генерират само най-големите производители, като Samsung, Huawei и Apple.
Ситуацията изглежда доста по-позитивна в дългосрочен план, за което най-голям принос ще има популяризирането на 5G технологията. Това ще е едно от най-значимите събития в индустрията през последните години и ще допринесе за високите продажби на смартфони до 2023г. Според прогнозите на IDC всяко четвърто ново устройство на пазара ще поддържа 5G в следващите пет години. Навлизането на тази технология ще накара и потребителите да бъдат по-активни при покупката на смартфони.
Още от Digital: Какви ще са тенденциите при смартфоните през 2019г.
Teхнологичната индустрия може да бъде разтърсена от поредния мащабен конфликт, който може да има сериозни последици върху водещите компании. В случая става въпрос за GlobalFoundries, които обвиниха най-големия независим производител на процесори TSMC, че нарушава 16 от патентите им. Делото е заведено в САЩ и Германия, както и пред Комисията за международна търговия (ITC). GlobalFoundries искат финансово обезщетение и спиране на продажбите на устройствата, използващи неправомерно патентите им.
Обвинениeтo e пряко свързано и с иновативната FinFET технология, чрез която TSMC произвежда най-новото поколение процесори за смартфони за своите хардуерни партньори. Делото на GlobalFoundry може да засегне повече от 20 технологични компании, които разработват собствени чипове, но не разполагат с фабрики, за да ги произвеждат. Сред тях личат имената а Apple, Broadcom, MediaTek, NVIDIA, Qualcomm, Xilinx, но също брандове като Arista, Asus, BLU, Cisco, Google, Lenovo, Motorola, HiSense, TCL и One Plus, съобщава PhoneArena.
ITC обикновено вземат решение да разследват всяко обвинение около месец след като бъде официализирано. Крайното становище ще бъде обявено до 15 месеца. Ако съдебните власти се съгласят с твърденията на GlobalFoundries това ще доведе до блокирането на продажбите на устройства като iPhone и iPad. Същото може да се каже и за смартфоните с Android които имат процесори на Qualcomm. Според официалните данни TSMC произвежда 10 436 различни продукта с 261 технологии за 481 свои клиенти.
Oще от Digital: Първите в света 2-нанометрови процесори за смартфони ще са дело на TSMC
интересно

Asus ROG Phone 5 | 728
Asus ROG Phone 5 ще има повече RAM памет от много геймърски лаптопи

банки | 940
Revolut открива банка в България и вече предлага на клиентите си защитени депозитни сметки

EС | 868
EС обмислят въвеждането на европейска здравна карта за пътуване